Rezidence Mostní

O projektu

Pracovat společně, žít individuálně – to bylo jedno z hesel Tomáše Bati, které ve velké míře určilo tvář dnešního Zlína. Přední čeští architekti tehdejší doby spolupracovali na vzniku první obytné čtvrti baťovských domů na Letné. Do této oblíbené lokality plné zelených zahrádek, dlážděných uliček a typických cihlových domků je umístěn projekt Rezidence Mostní. Malý počet bytů, umístění v atraktivní lokalitě a kvalitní vybavení dělá z projektu jedinečné rezidenční bydlení.

Domy jsou koncipovány jako tři samostatně stojící dvoupodlažní domy se společným podzemním patrem. Ke každému bytu pak náleží parkovací místo a místnost se sklepem v podzemní garáži.

Obytná část bytových jednotek je velkoryse prosklená a směřuje do klidného vnitrobloku. Konstrukční systém domů je zděný systém s betonovými stropy a fasáda je obložena cihelným obkladem, který respektuje okolní zástavbu. Byty mají promyšlené dispozice, které splňují veškeré požadavky na komfortní bydlení.

Projekt leží v těsné blízkosti centra města – konkrétně na rohu ulice Mostní a Vysoké. Budoucí obyvatelé tak budou mít doslova v docházkové vzdálenosti všechny potřebné služby se zachováním výhod klidného bydlení v zeleni.

Umístění projektu Mostní